Stacja Kontroli Pojazdów


W 2013 roku uruchomilismy Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, tym samym poszerzając ofertę usług dla naszych klientów. Stacja mieści się od czoła naszego serwisu i jest naszą wizytówką firmy. Na stacji przeprowadzamy okresowe badania techniczne wszystkich pojazdów. Dodatkowo świadczymy usługi w zakresie ustawienia geometrii pojazdów ciężarowych.

 

Wszelkich informacji udzielamy na miejscu lub telefonicznie.

 

 

 

 

 

Stacja kontroli pojazdów czynna:

pn-pt 7.00-19.00

sobota

8.00-14.00

tel.531 775 723

MOTOROWERY

 Zgodnie z(Dz.U. nr 97 z 2009 r poz. 802 art.1. pkt. 10) " Art. 81 ust. 7. i Art. 6. ust.2

Wszystkie motorowery podlegają okresowym  badaniom technicznym.

Wyjaśnienie

Do roku 2009 pojazdy typy motorower posiadały bezterminowe ważnośc badania technicznego, po tym okresie wspomnianym wyżej zapis "bezterminowy" uległ kasacji w związku z tym jeżeli posiadamy lub  nabyliśmy motorower z takim wpisem w dowodzie rejestracyjnym to należy udać sie na staję kontroli pojazdów i wykonać badanie okresowe takiego pojzdu. Badanie pojazdu przeprowadza sie pierwszy raz po trzech latach od daty pierwszej rejestracji a następne co dwa lata.

 

Jeżeli zakupuiłeś używany  pojazdu typu motorower i  w dowodzie rejestracyjnym masz zapis bezterminowy

to przed udaniem sie do wydziału komunikacji powinieneś odwiedzić stacje kontroli pojazdów, w celu wykonania badania technicznego.

 

Co grozi za brak badań technicznych?

Poruszanie się pojazdem bez ważnego badania technicznego powoduje w momencie kontroli drogowej przez słuzby do tego uprawnione ( Policja), na utratę dowodu rejestracyjnego oraz mandat. Dodatkowo ubezpieczyciel pojazdu może odmówić wypłatę odszkodowania za uszkodzenia spowodowane  w wyniku wypadku drogowego bez ważnego badania technicznego.

Ważne!

Zaświadczenie wydane przez policję ważne jest tylko 7 dni, i upoważnia ono tylko do dojechania pojazdu do okręgowej stacji kontroli pojazdów. Istotne jest ,że  zaświadczenie od policji nie zastepuje dowodu rejestracyjnego. Jeśli wynik badania technicznego wykonanego na  stacji kontroli pojazdów  jest pozytywny  to wydane przez diagnostę zaświadczenie ważne jest 30 dni. Z takim zaświadczeniem mozemy udać sie do wydziału komunikacji po odbiór dowodu rejestracyjnego.

 

Należy pamietać, że po odebraniu dowodu rejestracyjnego, posiadając kserokopie zaświadczenia z badania technicznego należy udać sie na stacje kontroli pojazdu w celu potwierdzenia aktualnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym.

 

Pomyśl zanim wyjedziesz na drogę pojazdem bez ważnego badania technicznego.

 

Pojazdy zasilane gazem

Właściciel pojazdu, zasilanego gazem obowiązkowo powinien posiadać przy badaniu technicznym ważny dokument poświadczający ważność zbiornika gazu. Dokument ten jest wydawany w momencie instalacji zbiornika gazu i podlega pod dozór techniczny. Dlatego też kierowcy pojazdów, które posiadają instalację gazowa dłużej jak 10 lat zobowiązani są do wymiany zbiornika gazu lub przedłużeniu ważności zbiornika gazu. Dokument ten wystawia transportowy dozór techniczny 

Brak dokumentu poświadczającego ważność zbiornika gazu podczas badania technicznego równoznaczne jest z wynikiem badania negatywnego. Wówczas  należy dostarczyć taki dokument  w terminie ustalonym przy badaniu technicznym ( do 14 dni).